Своїми "мирними планами" Савченко і Артеменко порушили українське законодавство, – Яременко

Український дипломат Богдан Яременко на своїй сторінці в соцмережі Facebook пише про те, що поява великої кількості ідей і так званих «мирних планів» «як нам закінчити війну» пояснюється кількома причинами, найважливішими серед яких я три: «банкрутство» Мінських домовленостей, триваючі та перспективні зміни в світовій політиці, зростаюча нестабільність та стурбованість в РФ внутрішньою і зовнішньою ситуацією, неспроможність російської влади вирішувати основні економічні та політичні проблеми.

«Перераховувати тут наполеонівські амбіції деяких учасників атаки планів не буду, хоча цей фактор теж має місце. Він все ж таки другорядний і за відсутності перерахованих вище обставин карикатурні спроби деяких мислителів були би взагалі непомітними. Після оприлюднення планів Пінчука та Філіпчука я захищав їх авторів від надмірної публічної критики, яку краще було би назвати шельмуванням. Залишаюсь при своїй думці. В той же час я бачу дуже велику різницю між, наприклад, оприлюдненим для публічного обговорення в Україні планом Тарути та між занесеним у запечатаному конверті в офіс радника з питань нацбезпеки США планом Артеменка», — написав Богдан Яременко.

На його переконання, різниця полягає у тому, що плани Пінчука, Філіпчука чи Тарути є краще чи гірше сформульованою особистою думкою більше чи менше впливового та знаного політика або експерта. Чи можна так само поблажливо чи схвально поставитися до спроб маловідомого депутата Артеменка чи розтиражованої депутата Савченко? Звичайно ні, оскільки в ситуації з озвученням чи намаганнями реалізувати якусь власну політику народними депутатами критеріями оцінки стають вже не лише благо вільного висловлення думки, але і закон, і суспільне добро. За словами Богдана Яременко, план Артеменка, і його спроба представити його уряду США є порушенням закону або України або і України, і США. Ситуація з нардепом Савченко трохи легша, бо ОРДЛО не є суб’єктом права, а відтак порушити закони цього утворення неможливо, а ось українські закони Савченко в ході контактів з російськими маріонетками на Донбасі порушила.


 

Добавить комментарий