Нардеп: Скільки українці заплатили за свою бідність

Народний депутат України, очільник Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва, економіст Віктор Галасюк розповів, які наслідки для держави має її низький рівень життя.

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ.

«Людство платить величезну плату за бідність», – зазначив професор Райнерт на початку своєї книги «Як багаті країни розбагатіли… і чому бідні країни залишаються бідними». До слова, за версією Всесвітнього економічного форуму вона входить до ТОП-100 книжок, які найбільше вплинули на економіку світу за останні 100 років.
 За словами Віктора Галасюка, українці платять за свою бідність немалу «ціну».
 По-перше, 10-12 років життя. Настільки менше ми в середньому живемо, ніж мешканці Німеччини, Франції, Норвегії, Швеції, Ізраїлю, Японії та ще багатьох розвинутих країн. Підвищення якості та тривалості життя громадян — головна стратегічна мета будь-якої успішної держави»
 По-друге, за його словами, як наслідок – за 25 років ми втратили приблизно 10 мільйонів співгромадян через низьку народжуваність, високу смертність та масштабну еміграцію. А це насправді, переконаний економіст, втрата найдорожчого капіталу країни.
 Крім того, як він наголосив, ідеться і про втрату контролю над 7% території.
 «Тимчасова анексія Криму та втрата контролю над третиною Донбасу теж стали наслідком слабкої економіки. Якби мали потужну економіку та армію, Росія не наважилась би на агресію», – запевнив Галасюк.
 «Усе це – плата за бідність та хибне державне управління. Саме тому країні потрібна радикальна соціально-економічна трансформація, а не поверхневі косметичні реформи! Саме тому головне завдання сьогодні одночасно з обороною країни – швидкий економічний ріст», – підсумував нардеп.


 

Добавить комментарий