Соратник Тимошенко з Броварів: борець з корупцією чи аферист

Микола Клименко

Учорашня акція біля стін Київської обласної державної адміністрації пройшла цікава акція. Жителі Броварського району вимагали від Горгана посприяти відставці Миколи Клименка – очільника Броварської РДА.

Нібито все правильно — громада має контролювати своє керівництво. Однак диявол криється у дрібницях. Варто подивитися, хто стоїть за цією акцією, та чи справді це було волевиявленням народу

Якщо вірити офіційному релізу громадської організації «Стоп корупція», на акції протесту в центрі Києва були присутні понад 300 активістів. Керівником данної громадської організації є депутат Київської обласної ради Олег Кищук, який від імені народу звинуватив Клименка та нардепа-мажоритарника від Броварів Павла Різаненка у політичному шантажі місцевих чиновників, а самого очільника Броварської РДА у «кришуванні» видобутку піску та організації земельних афер. Чи займається цим Клименко та Різаненко, нехай розбираються правоохоронні органи. Набагато цікавіше розповісти про організатора цієї акції, депутата обласної ради від «Батьківщини», «антикорупціонера», «опозиціонера» і «поборника інтересів громади» — Олега Кищука. Тим паче, що цей персонаж намагався скористатися нашим виданням, щоб вкинути через нього «фейк»…

Почнемо з важливого питання: чим Кищуку так насолили Клименко і Різаненко? Особиста образа, чи він справді відстоює інтереси громади? Варто розуміти, що Олега Кищука дуже добре (хоч і не з доброї сторони) знають у Броварському районі та особливо у Княжичах, де депутат має свій кінний завод. До речі, щодо законності набуття прав власності на це підприємство є багато запитань: місцеві активісти звинувачують Кищука у банальному «віджимі» кінного заводу. Разом із цим його також звинувачують у рейдерському захопленні водяної скважини і низки земельних ділянок. Так, згідно з декларації Кищука (в якій він сам себе вказує як тимчасово непрацюючий), він володіє десятьма земельними ділянками у Броварському районі та Києві. У цій же декларації, він зазначає себе як власника кінного заводу, проте ходять чутки, що з документами на це підприємство у Кищука не все гаразд.

До речі, на території цього кінного заводу, місцеві часто помічали Кищука у компанії з одіозним екс-нардепом, а нині — депутатом облради від «Батьківщини» Костянтином Бондарєвим, помічником якого встиг попрацювати Кищук. Щоб розуміти рівень впливу Бондарєва, треба зазначити, що помічницею в нього тривалий час працювала Ганна Старикова — нинішня голова Київської облради.

Як би там не було, але негативне ставлення з боку місцевих жителів стали причиною того, що Кищук ходив на вибори до облради не з Княжичів, а з села Кулажинці, який знаходиться «на краю географії» Броварського району. Схоже, з такою «славою», у Княжичах йому відверто було нічого ловити. До цього Кищук побував депутатом від «Фронту змін» у Броварській райраді. І у 2012 році намагався балотуватися до Верховної Ради у 2012 році. Він йшов по округу №97, і мав конкурувати з нинішнім нардепом від БПП (а у 2012 — кандидатом від «УДАРу») Павлом Різаненком. Але після рішення керівництва партії Кищук був змушений зняти свою кандидатуру саме на користь Різаненка, як єдиного кандидата від об’єднаної опозиції. Подейкують, що саме ця історія і стала переломною у стосунках цих двох політиків.

Після зняття з виборів Кищук продовжував займатися своєю депутатською діяльністю в Броварському районі. Новий виток суперництва Кищука і Різаненка почався під час «Революції Гідності». 24 лютого 2014 року, буквально одразу після вбивств у центрі Києва, молодики Кищука здійснили спробу захоплення броварського телеканалу. Варто розуміти, що в цей час стала вакантною посада голови Броварської РДА, і канал мав стати інструментом у цій боротьбі. Проте на заваді став Роман Сімутін – людина наближеної до Павла Різаненка та представник «УДАРу». Сімутін також мав плани на крісло голови РДА, адже іншої кандидатури в «УДАРу» на Броварщині просто напросто не було. Тому для Сімутіна контроль за телеканалом також був надзвичайно важливим. В результаті, між Кищуком і Сімутіним зав’язалася бійка. «Перемогу нокаутом» святкував представник партії Кличка.

За це Кищук неодноразово намагався помститися своїм конкурентаам. Зокрема, він публічно звинувачував Сімутіна і його товариша Андрія Качора в участі у організованому злочинному угрупуванні «Броварська тріада». Лідером «ОПГ» Кищук називав такого собі «Гаркавого», певно, маючи на увазі нікого іншого як Павла Різаненка (псевдо, вочевидь, пов’язане з деякими проблемами з дикцією нардепа).

Як би там не було, але в травні 2014 року Кищука рішенням в.о. президента Олександра Турчиова таки призначили на цю посаду, проте вже в вересні його звільнив Петро Порошенко. Далі була Київська обласна рада, куди Кищук потрапив, як ми писали вище, вигравши вибори у селі Кулажинці. В облраді, він увійшов до складу бюджетної комісії. Але будучи депутатом облради, він ніяк не полишає у спокої Броварський район, усіляко використовуючи кишенькову ГО «Стоп корупція», яка має відверто сумнівну репутацію. Так, активісти громадської організації «Стоп корупції», лідером якої є відомий журналіст Роман Бочкала, звинувачують Кищука у плагіаторстві.

«Кищук не побажав вкладати свої інтелектуальні та матеріальні ресурси у створення чогось нового та розкрутку проекту до рівня загальновідомого. Він просто створив фактично клон ГО «Стоп Корупції» та розпочав роботу цього клону під виглядом оригінальної ГО, грубо порушивши тим самим права інтелектуальної власності засновників та координаторів нашої ГО», — написав свого часу Бочкала.

Варто зазначити, що 12 квітня 2016 року Кищук заснував та зареєстрував Громадську організацію «Антикорупційний рух «СТОП КОРУПЦІЯ», зробивши себе ж її керівником.  Цікаво, що Кищук пішов далі, і подав заявку в ДП «Укрпатент» на реєстрацію власного знаку «Стоп Корупція», обравши наступні послуги (сфери поширення дії даного знака), характер яких дещо насторожує: послуги гадання на картах; астрологічне консультування; складання гороскопів; служби знайомств, послуги шлюбних агентств; планування та влаштовування весільних церемоній; випускання голубів на урочистих подіях; послуги з бальзамування; проведення похоронних церемоній; допомога в одяганні кімоно; наглядання за домашніми тваринами. Як це допомогатиме Кищуку у боротьбі з корупцією важко навіть уявити…

«Активістів» цієї ГО часто помічали у сумнівних акціях, які були більше схожі на рейдерські захоплення. Так, можна згадати нещодавню історію з компанією «Семфлот» у Обухівському районі. Ця фірма потрапила під «прес» одіозного екс-очільника Обухівської РДА Олександра Туренка. Під час однієї із «акцій» молодики з ГО «Стоп корупція» намагалися викрасти з території підприємства навантажувач піску, вартістю 90 тис. доларів. А коли транспорт було відвезено на штрафмайданчик, невідомі люди спалили його за допомогою «коктейлів Молотова». Винних досі не знайшли…

Але повернемося до подій нещодавнього протесту під стінами КОДА. Як мінімум, це вже друга подібна акція за останній місяць. При цьому, Кищук і його «бригада» не гребує відверто маніпуляційними методами. Так, нещодавно, 15 червня, на адресу нашої редакції прийшов лист, нібито від прес-служби Павла Різаненка, в якому вказувалося, що нардеп звинувачує Олександра Горгана у корупції. Нібито голова Броварської РДА Клименко вимагає від голів сільських рад хабар у розмірі 15 тисяч доларів, пояснюючи це тим, що ці гроші необхідні для Горгана, щоб обласна адміністрація прийняла позитивне рішення по питанням ОТГ.

Електронна пошта, з якої був надісланий лист, відрізнялася від офіційної прес-служби народного депутата. Після цього в редакцію подзвонили, і запитали, чи ставитимемо ми цю новину. В редакції не повірили подібній активності. Звернувшись до самого Різаненка за поясненнями, виявилося, що нічого такого він не говорив, і взагалі, на той час перебував у відрядженні в США. На запитання, хто міг би використовувати такі методи, Різаненко відповів однозначно: «Кищук! Він вже неодноразово намагається мене скомпроментувати».

У той же день надійшов ще один лист, вже від ГО «Стоп корупція» Кищука, в якому розповідалося про мітинг під Кабміном з вимогою відставки Клименка.

А вчора на нашу поштову адресу надійшов ще один лист — вже про мітинг під КОДА — з тією ж самою вимогою. Щоправда, в свіжому релізі вже вказувалося, що Різаненко буцімто покриває Клименка у його аферах і корупційних діяннях.

Як видно, листи за 15 червня і 4 липня практично ідентичні за змістом. Схоже, що люди Кищука не дуже то й напружуються під час створення своїх «шедеврів». Один нюанс: у листі зазначається, що в акції брали участь близько 300 осіб. Судячи з фото, насправді їх було не більше 50-ти…

Схоже, таким способом Кищук намагався стикнути лобами вищезгаданих політиків між собою. Для чого? Скоріше за все, Кищук намагається повернути собі посаду голови Броварської РДА, або ж отримати нову змогу потрапити до парламенту. Адже після зняття своєї кандидатури на користь Різаненка у 2012 році, та програш йому на виборах 2014 року, неабияк озлобило таку амбітну людину як Кищук. А для досягнення своєї цілі — він намагається прибрати своїх конкурентів. Посада голови такого багатого району як Броварський, або крісло народного депутата, відкриває шлях до великих грошей, а Кищук, судячи з його поведінки, не гребує ані маніпуляціями, ані відвертою брехнею, аби лише досягнути своєї цілі.

По материалам taras-ua.com

Добавить комментарий