Стало відомо, що спровокувало кінець відносин Заходу і Росії

Російський політолог Лілія Шевцова розповіла у блозі про намагання Кремля побудувати відносини з президентом США Дональдом Трампом.

Вона зазначила, що американська влада створить проблеми Росії, а реакція Путіна може бути непередбаченою.

"Росія стала бенефіціаром ліберального порядку і глобалізації, досягнувши успіху в використанні ресурсів і слабкості Заходу для припинення свого розпаду і створення видимості стійкості", — пише політолог.

Шевцова зазначила, що спроби колишнього президента США Барака Обами "перезавантажити" відносини із Москвою свідчила про готовність Заходу до політики відмежування від небезпечних тенденцій в Росії.

"Співпраця з Москвою тривала, авторитарний поворот всередині країни намагалися не помічати", — додала Шевцова.

На думку експерта, анексія Росією Криму порушила ідеальну формулу співіснування, коли Захід був вимушений реагувати та застосувати тактику стримання. Шевцова вважає, що це стало кінцем відносин між США та Росією.

"Зважившись на анексію Криму, російська влада сподівалися, що їм пробачать захоплення чужих земель — так само, як це було в Грузії. Можливо, так би і сталося — якби не війна на Донбасі", — пише автор.

Шевцова зазначила, що Кремль так само намагається повернутися до діалогу із США, але на цей раз хоче зайняти більш високе місце за столом.

Добавить комментарий