Токсична “Ніжність” Геннадія Вацака: бізнесмен з Вінниччини заробляє шалені статки на солодощах, що викликають рак і діабет

Шкірні інфекції, менінгіт, пневмонія і сепсис – ласування солодощами кондитерського дому «Вацак», в яких лабораторна експертиза виявила стафілококові бактерії, може стати для споживача фатальним і привести його на лікарняне ліжко або навіть на прозекторський стіл. Щоб запобігти  про летальну небезпеку, знімальна група «СтопКору» знову вирушила до Могилева-Подільського. Докладніше про це – у сюжеті Асі Шевченко.

Оскільки до приймальні Геннадія Вацака нас так і не пустили, журналісти вирушили на піщаний кар’єр у надії хоч там поспілкуватись із невловимим народним обранцем, паралельно викликавши поліцію, щоб зафіксувати незаконний видобуток піску. Нагадаємо, у грудні 2018 року Вацак започаткував тут нову компанію – будівельний альянс «Камелот». Проте і землі, і компанію депутат вчасно не задекларував і прострочив на декілька місяців, а цільове призначення ділянок – аж ніяк не видобуток піску, а «ведення особистого сільського господарства».

Проте новина про приїзд медійників настільки хутко облетіла невеличке містечко, що до нашого приїзду на кар’єр вся техніка зникла. Правоохоронці взяли зразки піску на експертизу та пообіцяли з’ясувати обставини.

Натомість завдяки інсайдеру до «СтопКору» потрапили висновки ще однієї незалежної експертизи кондитерських виробів «Вацак». Усі цифри й показники ми попросили прокоментувати Олену Сидоренко – експерта з якості та безпечності харчових продуктів. За її словами, торт «Ніжність», який віддали для дослідження, може викликати геть не ніжні наслідки. Адже вміст трансізомерів жирних кислот тут значно перевищує норму.

«Фактично він нормується на рівні 8, але це вже добовий допустимий рівень. А коли він перевищує, то це має вкрай негативний вплив. Вони діють на клітинному рівні, порушують ліпідний обмін, порушують еластичність оболонки клітинної мембрани. В результаті ми маємо проблеми з обміном, онкологічні захворювання, потенційне збільшення ракових клітин. Також звичайні алергії, шкірні захворювання, нейродинамічні захворювання», – наголошує пані Олена.

Проблеми з серцем, онкологія, цукровий діабет – це лише кілька хвороб, які може викликати регулярне вживання продуктів з трансізомерами. Особливо небезпечні вони для дитячого організму. Саме тому вчені й медики у всьому світі оголошують їм війну. А в деяких країнах трансізомери взагалі давно заборонені, наприклад, у США чи Скандинавських країнах. Натомість у вітчизняних тортиках «Вацак» замість максимально дозволених 8 – цілих 11. Щоправда, таке  порушення технології може допомогти отримати вищий прибуток. Але і це ще не все.

Як зазначає експерт, у продукції також виявлено надмірний вміст дріжджів: норму перевищено в 4,3 раза. Це може викликати у споживачів щонайменше проблеми з травленням, з виділенням токсичних продуктів життєдіяльності. Тобто «букет» наслідків від вживання солодощів Вацака може поповнитись ще й отруєнням та алергіями.

Результати проведеної експертизи «СтопКор» передає до державної служби з питань безпечності харчових продуктів і чекатиме на швидке реагування.

stopcor.org